pivo-pivo.czpivo-pivo.cz svět pivasvetpiva.cz databáze degustovaných piv pivní trh pivovar Nomádpivovar Nomád pivní rozmanitostPivní rozmanitost

 
jméno
heslo
homepage

    Husitská 37, Praha 3 | mobil: +420 777 241 558 |  redakce@svetpiva.cz |  obchod@svetpiva.cz

minilogo
 

vytisknout článek Netradiční pozvání na pivo

Mým zvoucím a zároveň hostitelem byl Radek Paták ze Bzence. Abych byl přesnější – milý člověk zpod Kněží hory.

V době, kdy jsem byl pozván, ještě vládla paní zima, která jen pomalu pouštěla jaro k moci. Pozvánka, kterou jsem obdržel, mne natolik nalákala, že jsem nemohl jinak a jedno páteční odpoledne jsem se vypravil vlakem směr Bzenec. Nevím, zda je to pro Radka běžné, ale vše bylo výborně připravené. Cítil jsem se po celý svůj pobyt jako v bavlnce. Neznám moc Bzenečáků, ale těch několik, co jsem poznal, mě přesvědčilo, že jde o milý kraj s milými a pohostinnými lidmi.

Už na nádraží na mne čekalo připravené auto. U Radka pohoštění, nocleh. Druhý den ráno mi Radkova paní připravila snídani a odvezla zpět k vlaku. Co víc si přát? No přeci, aby nechybělo dobré pivo a správná společnost v páteční podvečer. Společnost se povedla, mimo Radka, nemohl chybět technický ředitel pan Míra Kovář. Přijel i exsládek a moudrý člověk, jedna z osobností našeho pivovarnictví Pepa Brauner s přítelkyní. A také další milí lidé. Povídat si bylo o čem a povídalo se dlouho. Nabral jsem mnoho střípků ze znalostí Pepy Braunera, který sládkoval Jarošově i v Uherském Brodě.

O čem jsme to ještě nemluvili? Ano, o pivu. Jaké bylo to pivo a jak zněla ona pozvánka?

Po zvednutí telefonu se ozval hlas s typickým dialektem. „Udělál jsem nové pivo, tož to musíš dojét. Takéto pivo jsi eště nepil. Je tmavé, ale vyrobil jsem ho úplně jináč, než je zvykem. Když to viděl Pepa Brauner, tak jenom kroutil očima a říkal, že nevěří, že z teho může být něco kloudného, ale já jsem si jist, že Tobě to bude chutit.“ Nedojeli byste po takové pozvánce? Já ano. A dobře jsem udělal. Radek mi prozradil, jak dosáhl výsledku. Nevěřil jsem vlastním uším. Ale výsledek byl výborný, co výborný – skvělý. Šlo o tmavé, či spíše polotmavé pivo s rubínovým odstínem, plného těla a v chuti se odrážely mimo sladové i chmelové a pražené tóny s doprovodem kvasničné chlebnatosti a středně hořkým chmelovým dozníváním. Slíbil jsem, že know-how neprozradím. Co však prozradím je, že dne 27.6.2009 se konají další slavnosti piva pod Kněží horou. Všechny přátele chutného, poctivého a fortelného piva, které je děláno s láskou a chutí si zde dovolím pozvat. Více na : http://www.knezihora.com/.

 


vytisknout článek Vytisknout článek


autor Autor: Roman Holoubek
přidáno Přidáno: 19.05.2009 07:01
   
počet zobrazení Zobrazeno: 3573x
hodnocení Hodnocení: 0
hodnotících Hodnotících:

Hodnocení

Pro hodnocení článku se nejprve přihlašte.
Komentáře:
Re: vir - na strance v odkazuHonza Kočka
Zkousel jsem to pres McAfee Site Advisor a chybu tam nenasel, pustil to...
Re: vir - na strance v odkazuNjorloj
to obcas antiviraky delaji, dle meho by tam nic byt nemelo, je tam v...
vir - na strance v odkazuMira
Ahoj, drobna pripominka, kdyz jsem kliknul na odkaz tak mi AVAST...
Celkem 3 komentáře, poslední 20.05.2009 23:50 Komentovat

Aktuality

 

Nejčtenější články

 

Nejkomentovanější články